Homepage » O nás

O nás

 

Společnost KABELOVÁ TELEVIZE CZ s.r.o. byla založena v roce 1992.  Od tohoto roku je její hlavní činností provozování televizních kabelových rozvodů v celé České republice. V současné době společnost poskytuje své služby ve více než dvaceti lokalitách.

 

Společnost šla ihned od svého vzniku cestou nejmodernějších technologií. Proto bylo možné spustit přes televizní kabelové rozvody i provoz datových služeb. V roce 2007 bylo spuštěno šíření televizních programů v digitální podobě DVB-C. Postupně se přidalo i šíření v normě DVB-T. Z televizních kabelových rozvodů vznikají výkonné multifunkční sítě s širokopásmovými službami a vysokorychlostními datovými přenosy.

 

V roce 2006 započala v České Třebové výstavba metropolitní veřejné vysokorychlostní optické sítě MEWOS s optickým tranzitním kabelem s 576 vlákny. Tato síť je realizovaná jako budoucí náhrada stávající koaxiální kabelové sítě. Její přenosová kapacita je 100x vyšší, a proto je budována jako otevřená síť pro širokou veřejnost a podnikatelské subjekty. V průběhu roku 2010 byla síť MEWOS rozšířena o 1624 dvouvláknových účastnických přípojek, které byly zavedeny pro domácnosti v bytových domech.

 

V roce 2012 zainvestovala společnost KABELOVÁ TELEVIZE CZ s.r.o. výstavbu super moderního datového centra ELBRUS, které je svým charakterem ojedinělé v tomto regionu. Hlavním důvodem výstavby byla modernizace Hlavní Přijímací Stanice a umístění této stanice do technologicky a bezpečnostně stabilního prostředí. Tato významná investice vedla k plošnému zlepšení a stabilitě všech nabízených služeb.

 

Společnost je členem Asociace provozovatelů kabelové televize (APKT).

 

Typy a specifikace použitých rozhraní v telekomunikační síti