Homepage » Aktuality

Navýšení provozu internetu, omezení doplňkové služby (analog)

Vážení zákazníci,

 

jako jedna z mála společností (pokud ne jediná) na českém telekomunikačním trhu pro své zákazníky zachováváme analogové vysílání, i přesto, že vypnuto v celé České republice bylo již téměř před 10 lety.

 

Primárním vysílacím formátem je DVB-C, tedy distribuce televizního signálu prostřednictvím kabelu v digitální podobě. Jako doplňkovou službu zachováváme v omezeném rozsahu také vysílání ve formátu DVB-T (pozemní distribuce) a analogovém formátu, programy v těchto formátech však nejsou prioritou a distribuce probíhá v takovém rozsahu, jaký nám dovoluje kapacita sítě. Konkrétně analogové vysílání má na kapacitu sítě extrémní nároky.

 

Za současné situace, kdy je vlivem pandemie často využívána práce z domova (home-office), distanční výuka na všech školách, nezbývá nám, než pro zachování kvalitního připojení k internetu pro všechny zákazníky analogové vysílání postupně omezovat. Omezením docílíme takřka dvojnásobné kapacity datové sítě. Nemohli jsme předpokládat takový nápor na datovou síť, když je v zásadě (s výjimkami) zakázáno vycházení z domovů a podstatná část života v zemi se přesunula do on-line prostoru. Síť má své technické limity a zachovat stávající rozsah analogového vysílání za současného nárůstu internetové provozu není technicky možné.

 

Pokud ještě stále využíváte ke sledování analogový formát, přelaďte si svoji televizi na digitální příjem.

 

Získáte kvalitnější obraz a možnost sledování v HD kvalitě a výrazně větší množství programů za stejnou cenu.  Pro sledování programů v DVB-C není nutné kupovat nový televizor, situaci vyřeší také set-top-box, který Vám rádi dodáme za zvýhodněných podmínek (měsíční pronájem 29,- Kč nebo jednorázová koupě – 690,- Kč včetně kabelu). V případě zájmu o set-top-box se nám neváhejte ozvat na e-mail: obchod@ktcz.eu, nebo volejte na Zákaznickou linku: 848 800 858

 

Děkujeme za pochopení

 

Lucie Bucharová, DiS.

výkonná ředitelka společnosti

KABELOVÁ TELEVIZE CZ s.r.o.