Homepage » Často kladené otázky - FAQ » Televize

Televize

Obecné

 

 • Jaké jsou výhody televizního vysílání přes kabelové rozvody?
  Příjem televizního vysílání přes kabelové rozvody nepodléhá atmosférickým vlivům (déšť, bouřky,atd.), což zabezpečuje velmi kvalitní obraz i zvuk.

 • Chtěl/a bych využívat televizní služby od KABELOVÉ TELEVIZE CZ. Co pro to mám udělat?
  V případě zájmu o jakékoli služby KABELOVÉ TELEVIZE CZ kontaktujte naši zákaznickou linku: 848 800 858, nebo nám napište na e-mail: info@ktcz.eu, kde do e-mailu uveďte jméno, příjmení, adresu a tel. kontakt. My se Vám ozveme a poskytneme Vám veškeré informace.

 • Jaký je rozdíl mezi analogovým a digitálním vysíláním?
  Zásadní rozdíl spočívá v přenosové technologii, která zapříčiňuje mimo jiné i nemožnost sledování programů v HD kvalitě při analogovém vysílání. Digitální vysílání se obecně vyznačuje vyšší kvalitou.

 • Je nutné mít pro využívání televizních služeb KABELOVÉ TELEVIZE CZ set-top-box nebo jiná externí zařízení?
  Ne, jako jedni z mála jsme zachovali analogové vysílání, pro jehož sledování není třeba mít žádná další přídavná zařízení. V případě zájmu o digitální vysílání je ovšem nutné mít buď televizor s vestavěným DVB-C tunerem, nebo DVB-C set-top-box. Více informací naleznete v záložce TELEVIZE ⇒ ZAŘÍZENÍ, nebo na naší zákaznické lince: 848 800 858.

 • Kde najdu aktuální programovou nabídku a frekvenční plány pro digitální i analogovou TV?
  Tyto informace naleznete v sekci TELEVIZE ⇒ DOKUMENTY ⇒ Programová nabídka. V pravém sloupci je nutné zadat Vaši lokalitu.

 

Digitální vysílání

 

 • Co je to set-top-box (STB) a k čemu ho potřebuji?
  Set-top-box je zařízení, které umožňuje příjem digitálního vysílání na běžném analogovém televizoru. Bez tohoto zařízení nelze sledovat vysílání v digitální kvalitě. Spolu se SMART kartou umožňuje dekódování kódovaných TV programů.

 • Co to znamená DVB-C tuner?
  Úplné znění zkratky DVB-C je Digital Video Broadcasting – Cable, jedná se o schválenou zkratku pro Digitální vysílání přes kabelové rozvody. Novější televizory připravené na digitální vysílání mají různé vestavěné tunery (DVB-T, DVB-S a DVB-C), pro příjem vysílání přes kabelové rozvody je nutné mít vestavěný právě tuner DVB-C, který umožňuje sledování bez dalšího přídavného zařízení (set-top-box).

 • Co to je CA modul a k čemu ho potřebuji?
  Pokud máte televizor s vestavěným tunerem DVB-C, plní CA modul stejnou funkci jako SMART karta u set-top-boxu, tzn. dekóduje kódované televizní programy. Více informací o CA modulu naleznete v záložce TELEVIZE ⇒ ZAŘÍZENÍ.

 • V jakých jazycích mohu programy sledovat?
  Velkou část programů vysíláme v českém jazyce. V naší nabídce si ale vyberou i ti zákazníci, kteří chtějí sledovat zahraniční TV programy v originálním znění – v anglickém, německém, francouzském, ruském, španělském i polském jazyce.

 • Lze uspořádat TV programy podle mých požadavků?
  Ano, uspořádání TV programů ve Vašem televizoru závisí pouze na Vás. U jednotlivých typů set-top-boxů se nastavení uspořádání programů liší. Postup pro seřazení TV programů naleznete v Uživatelské příručce k Vašemu televizoru případně set-top-boxu.

 • Mám problém s příjmem kódovaných programů. Co mám dělat?
  Zkontrolujte, zda je SMART karta správně vložena, případně zda je správně vložen CA modul. Zařízení vypněte z napájení a SMART kartu/CA modul na moment vyjměte a znovu vložte. Pokud potíže přetrvávají, kontaktujte naši zákaznickou linku: 848 800 858.

 • Jak mám naladit set-top-box?
  U jednotlivých typů set-top-boxů se jejich naladění liší. Postup pro ladění Vašeho konkrétního set-top-boxu naleznete v Uživatelské příručce.

 

Hlášení poruch

 

 • Mnou využívaná služba nefunguje tak, jak by měla. Kam mám tento problém nahlásit?
  V případě problémů s jakoukoli námi poskytovanou službou neprodleně kontaktujte zákaznickou linku: 848 800 858. Ihned Vás budeme kontaktovat a domluvíme s Vámi případnou návštěvu servisního pracovníka.