Homepage » Často kladené otázky - FAQ » Datové služby

Datové služby

Datové služby

 

 • Chtěl/a bych využívat internetové připojení od KABELOVÉ TELEVIZE CZ. Co pro to mám udělat?
  V případě zájmu o jakékoli služby KABELOVÉ TELEVIZE CZ kontaktujte naši zákaznickou linku: 848 800 858, nebo nám napište na e-mail: info@ktcz.eu, kde do e-mailu uveďte jméno, příjmení, adresu a tel. kontakt. My se Vám ozveme a domluvíme vše potřebné.

 • Mám doma přípojku KABELOVÉ TELEVIZE CZ – co ještě potřebuji pro připojení k internetu?
  V případě připojení na běžnou účastnickou zásuvku potřebujete koaxiální kabel, modem a UTP kabel (vše obdržíte od našeho servisního pracovníka při montáži).

 • Mám zájem o připojení na optickou síť. Je to možné?
  Optická síť je budována postupně, tudíž je zatím dostupná jen v určitých lokalitách a oblastech. V případě zájmu o připojení na optickou síť nás kontaktujte prostřednictvím e-mailu na info@ktcz.eu, kde do e-mailu uveďte jméno, příjmení, adresu a tel. kontakt. Ohledně dostupnosti této služby ve Vámi uvedené oblasti Vás budeme kontaktovat.

 • Nefunguje mi internet. Co mám dělat?
  Nejprve zkontrolujte veškeré kabely – v případě modemového připojení kabel od účastnické zásuvky k modemu, dále pak od modemu k PC nebo mezi všemi prvky v datové síti. Dále v případě datových (UTP) kabelů tyto kabely vypojte a zase zapojte zpět do zařízení. Kabely by také měly být na pohled nepolámané a nepoškozené. Konektory musí být čisté a pevně přichycené na kabely. V případě, že datové služby stále nefungují, restartujte všechny aktivní prvky – modem, switch, router, wifirouter, PC, notebook, atd. Restart provedete odpojením elektrického napájení od zařízení po dobu minimálně 10 sekund, pro PC/Notebook proveďte klasický softwarový restart. Pokud i po těchto opatřeních nejsou datové služby funkční, nebo je pro Vás uvedený postup technicky příliš náročný, kontaktujte naši zákaznickou linku: 848 800 858. My se Vám ozveme a domluvíme případnou návštěvu servisního pracovníka.

 • Jaký router, příp. wifirouter, mohu použít pro připojení k internetu?
  Můžete použít jakýkoli router nebo wifirouter splňující Vaše požadavky. Tato zařízení také můžete zakoupit přímo u KABELOVÉ TELEVIZE CZ, přičemž takto zakoupené zařízení Vám také nastavíme přímo u Vás doma. Pokud si výběrem těchto zařízení nejste jistí, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

 • Mám pomalý internet – rychlost neodpovídá placené službě. Co mám dělat?
  Pro měření rychlosti internetu používejte, prosím, tyto webové stránky: www.speedtest.net, kde si můžete ověřit rychlost Vašeho připojení oproti našemu zaregistrovanému serveru. Pokud zde naměříte pomalejší rychlost, než je uvedena ve smlouvě, kontaktujte naši zákaznickou linku: 848 800 858.

 • Zakoupil/a jsem si nový počítač a chtěl/a bych ho připojit k internetu. Jak to mám udělat?
  V případě, že se jedná o výměnu nového PC za starý a máte doma pouze jeden počítač připojený k internetu (modemu), pak je potřeba u nového počítače nastavit IP adresy. Ty naleznete v předávacím protokolu datových služeb, který jste obdržel/a při instalaci služeb, nebo si je vyžádejte na naši zákaznické lince: 848 800 858.

 • Jaké mám použít DNS servery pro nastavení sítě na mém PC nebo WiFi routeru?
  Primární DNS: 82.144.128.1 Sekundární DNS: 82.144.129.1

 • Jaký mám použít SMTP server pro odesílání elektronické pošty?
  Použijte nastavení podle Vašeho poskytovatele elektronické pošty. Více informací naleznete v tomto návodu Nastaveni_SMTP.pdf.